לשיחת ייעוץ ללא עלות

    שאלות ותשובות

 • –  אני בודק אופציה של רכישת קוטג' פינתי בחלקה בה לא בוצע הסכם שיתוף     בין המחכירים ותכניות והיתרי הבניה אינן. ללכת על עסקה כזו?

 • בגדול ממש לא מומלץ! בין התכונות החשובות של זכות קניינית היא הניידות והסחירות שלה, נכס כזה מאד קשה למכור. בנוסף, לא ברור האם מה שנבנה חוקי בכלל.
 • – מה זה מס רכישה?

  בנוסף לתשלום עבור הנכס למוכר, עליכם לשלם גם מס רכישה לרשויות המס.
  מס זה חל על רכישת מגוון נכסים כגון דירות, בתים, מגרשים ומבנים למטרות שונות.
  שיעור המס נקבע כאחוז קבוע משווי הנכס הנרכש. לדוגמה, ברכישת דירת מגורים המס הוא פרוגרסיבי ועולה ככל שערך הדירה גבוה יותר.
  תשלום מס הרכישה הוא חובה על פי חוק מיסוי מקרקעין. הקונה אחראי לשלם זאת ישירות לרשויות המס בנוסף לתשלום למוכר.
  ודאו שאתם בודקים מהו שיעור המס החל על הנכס שברצונכם לרכוש, כדי להיערך בהתאם.
 •  

  – האם העסקה החדשה של קניית דירה כדאית? האם העסקה טובה?

  במקרים שבהם מדובר ברכישת בית לצורך מגורים ולא להשקעה, אני ממליץ ללקוחות להתמקד בעיקר באיכות החיים שהבית יאפשר להם ופחות בשאלות של כדאיות כלכלית.
  רכישת בית היא החלטה רגשית במהותה – זה יהיה הבית שלכם, המקום בו תגדלו את ילדיכם. לכן השאלה החשובה היא האם הבית עונה על צרכיכם ורצונותיכם ומאפשר לכם לממש את החלום על בית צמוד קרקע.
  אם המחיר הוא סביר והוגן ביחס למחירי השוק, אין טעם להתלבט יתר על המידה בנושא הכדאיות. בטווח הארוך מחירי הנדלן צפויים להמשיך ולעלות.
  אם זה יקל עליכם, אפשר כמובן להזמין הערכת שווי לבית כדי לאשש שאכן מדובר במחיר שוק הוגן. אך הדבר החשוב ביותר הוא שתרגישו בבית החדש בית הממלא את כל ציפיותיכם וחלומותיכם.

לשיחת ייעוץ ללא עלות